Rękawiczki na siłownię – czy warto je mieć?

Przychodzi taki czas w życiu osoby regularnie uczęszczającej na siłownię, w którym jej treningi stają się dłuższe i bardziej intensywne. Dźwiganie dużych ciężarów może skutkować powstawaniem urazów dłoni. Sposobem na uniknięcie ich są specjalne rękawiczki.

Czy warto zainwestować w rękawiczki do ćwiczeń?

Przygotowując się do rozpoczęcia treningów na siłowni kompletujemy odpowiednie ubrania i akcesoria. Często w tym momencie pojawia się pokusa, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na, według nas, niepotrzebnych rzeczach. Rękawiczki na siłownie mogą wydawać się właśnie takim zbędnym wydatkiem. Jest to jednak błędne rozumowanie. Rękawiczki do ćwiczeń znacznie poprawiają komfort treningu. Zapobiegają powstawaniu odcisków, otarć i urazów na dłoniach. Dodatkowo zwiększają pewność chwytu sztangi lub ciężkich hantli.

Jakie rękawiczki wybrać?

W sklepach z artykułami sportowymi znajdziemy bardzo duży wybór rękawiczek na siłownie. Skąd mamy wiedzieć jaki model wybrać? Wszystko zależy od właściwości jakie powinny mieć nasze rękawiczki. Osoby, które dopiero rozpoczynają treningi mogą wybrać tańsze modele. Jednak bardziej zaawansowani w treningu siłowym powinni już zainwestować w droższe rękawiczki. Dla nich najbardziej komfortowe będą modele wykonane z naturalnej skóry. Dobrze żeby rękawiczki miały specjalne poduszeczki wykonane z gąbki lub żelowej wkładki. Dzięki nim unikniemy nieprzyjemnych odcisków. Pamiętajmy także, aby odpowiednio dopasować rozmiar rękawiczek do naszych dłoni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Moda ćwiczeniowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.